• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Od jakiegoś czasu wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Takie komunikaty są bardzo alarmujące. Ci z nas, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie są zmuszeni przytaknąć, że taki fakt nie powinien być upraszczany. Gdyby każdy przeanalizował w jaki sposób może osobiście przyczynić się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to kłopot w dużej mierze zostałby rozpracowany. Co powinno się wziąć pod lupę? Zastanówmy się jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Miał to nieodwołalnie nieekologiczny opał. Jakim paliwem warto go podmienić? Wiedziałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet produkowany jest z trocin drzewnych. Po przetworzeniu idealnie nadaje się do opalania w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wytrzebia się kolejnych rejonów lasu, zaledwie posługuje się niepotrzebne skrawki. W takiej sytuacji nie niszczymy środowiska! Taki opał wyróżnia wysoka wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można dostać pellet i brykiet wytworzony z różnorakich gatunków drewna. Najlepszy jest opał zrobiony z wiórów drzewa dębowego.

Streszczając powyższe czynniki warto mieć na uwadze o przyjaznym klimacie. Wtedy zawsze dostosujemy opał do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.